Jon Ander Arregi Uribeetxebarria

Ve světě, ve kterém každým dnem nesmírně vzrůstá množství ukládaných a zpracovávaných digitálních dat, potřebujeme alternativy k realizaci těchto operací, které jsou méně energeticky náročné a, pokud je to možné, pracují rychleji. Tato technologie je již nyní silně založena na magnetických zařízeních, ale materiály, které máme v současnosti k dispozici, skýtají několik omezení. Objevování nových materiálů a mechanismů pro ovládání jejich magnetických vlastností, umožní v těchto směrech značně pokročit.

Můj výzkum se bude zabývat ultrarychlým ovládáním nanozařízení z magnetických materiálů, které jsou zajímavé pro technologické aplikace. “Ultrarychlý” znamená, že na tyto materiály budeme působit v časové škále kratší než pikosekundy (tedy bilionkrát kratší dobu než trvá jedna sekunda), zatímco předpona “nano” znamená, že naše prototypová zařízení budou mít velikosti v rámci stovek nanometrů (10 000krát menší než jeden milimetr).

Kromě potenciálních aplikací pro příští generaci elektronických zařízení nebo počítačových pamětí, je toto nová a vzrušující oblast výzkumu, ve které na nás čeká mnoho překvapení, velmi daleko od fyziky rovnovážných systémů, o které se obvykle píše v učebnicích.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace