Martin Plesch - vědec první vlny SoMoPro

RNDr. Martin Plesch, PhD, byl jedním z prvních vědců, které jsme v regionu přivítali. Martin řešil projekt PAQIT na FI MU. Cílem projektu Fyzikální aspekty kvantové teorie informace bylo nalezení nových perspektiv kvantového zpracování informace s využitím jak fyzikálního, tak i informatického přístupu. V průběhu  projektu bylo zkoumáno několik problémů a bylo získáno několik významných výsledků.

Martin se po ukončení projektu vrátil na rodné Slovensko, ale s Brnem stále udržuje "pracovní poměr". Nedávno nám napsal: "Stále jsem primárně na Fyzikálním ústavu SAV v Bratislavě, dělám vedoucího Oddělení komplexních fyzikálních systémů. Věnuji se produkci náhodných čísel za pomoci kvantových zařízení a testování prvních "reálných" kvantových počítačů. Působím na částečný úvazek i na Ústavu výpočetní techniky MUNI v Brně. Stále spolupracuji s Matějem Pivoluskem, který byl PhD student v Brně, když jsem byl na SoMoPro.

Jinak dělám prezidenta Mezinárodního turnaje mladých fyziků (www.iypt.org), spolu-zakládal jsem Cenu dionýz ilkovič pro učitele a působím tam jako předseda poroty (https://www.nadaciadi.sk/cena-dionyza-ilkovica/porota/)".

Martinovi přejeme, ať se práce s mladými talenty daří!

 

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace